Stresli Yaşam İnsan Vücudunda Terlemeyi Artırıyor

Günlük yaşamımızda sürekli olarak bir telaş ve koşturma içindeyiz ancak biliyoruz ki stresi yaşamımızdan uzak tutmamız gerekiyor çünkü stres ile birlikte bir çok hastalık vücudumuzda yer ediniyor ancak stresin çeşitli yan etkilerinden birisi ise terlemedir. Bir işte çekingen olursanız ve strese girerseniz terlememek mümkün değil. Terlemek aslında bir yandan iyidir fiziğinizin savunma mekanizmasının yerinde çalıştığını gösterir dolayısı ile çok terlemek bir yandan hastalık olarak görülebilir ancak bir yandan da sağlığın habercisidir.

Doktorlar tarafından da söylendiği gibi terlemek vücuttaki sıcaklığı dengeler eğerki terleme yaşamazsak vücudumuz çok fazla ısınır ve sağlığımızı tehlikeye atabilir bu yüzden terlemek vücut dengemizi korur. Psikolojik yada panik atak rahatsızlığı olanlar ise hastalığı sebebei ile sürekli terleyebilir buda normal bir durumdur ancak bilmediğiniz bir şekilde normalden fazla terliyorsanız doktora gitmenizde fayda var demektir.

Genelde çok terleyen kişiler botoks tedavisi görürler ve bu şekilde terlerinden kurtulmaya çalışırlar bunu yaparkende mevsim olarak tercihen ilkbahar seçilmelidir bu şekilde daha net bir tedavi sonucu görebilirsiniz.

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir