Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Olmak İçin Bunları Yapmalısınız

İnsan yaşamı boyunca her zaman farklılıklara açık olması gerekmektedir dışarıya kapalı olan insanlar genelde mutsuz insanlar olmaktadır. Antisosyal yaşam teknoloji ile hayatımıza daha fazla girmekte ve insanlar yeni şeyler öğrenmeyi sadece teknoloji kullanarak uygulamakta. Sizlere sağlıklı ve uzun ömürlü olmak için yapmanız gereken psikolojinize iyi gelecek bazı şeylerden bahsedeceğiz Kadın Geek sizlere sağlıklı yaşam sürdürmeniz için her zaman sosyal yaşam dengenizi iyi ayarlamanızı tavsiye eder.

Önemli kararları stres altında vermeyin kendinize düşünecek zaman tanıyın.

Alışkanlıklarınızı değiştirin bazı şeyler hobiniz olsada belli bir süre sonra alışkanlık haline gelecek ve keyif almayacaksınız hobilerinizi çeşitlendirin renklendirin yada modellendirin.

Yaşadığınız ortam her ne kadar stres altında olsada eğlenmeye çalışın yaptıklarınızdan keyif alın iş yaparken yanında bir müzik açın yada seri yaptığınız bir işi yavaş, yavaş yaptığınız işi seri bir şekilde yapın iş dengelerini değiştirin size keyif verecek şekilde düzenleme yapın.

Yaşamınız boyunca hedefleriniz olsun belli hedeflere ulaşmak için çabalayın hedefsiz yapılan işlerde sonuç görünemeyeceği için yaptığınız tüm işler ve emekler boş olarak görünecek gözünüzde böylelikle yaptığınız işlerin bir önemi kalmayacak.

Hedeflerinizi belirlerken bunun içinde bir süre belirleyin ancak bu süre mantıklı olsun yani araba üreteceğim dediğinizde 1 günde araba üreteceğim değil gerçek kapasitenizin biraz üzerinde bir süre verin ki yapamadığınız zaman üzülmeyin.

Yenilikçi yaratıcı olun böylelikle yaptığınız tüm işlerde seçilebilir tercih edilebilir olacaksınız kısacası kendinize üretiyor gibi üretin elinizde o ürünün var olduğunu ona alternatif bir şeyler aradığınızı düşünün ve bu şekilde üretin.

Başarınızla gurur duyun çünkü çoğu insan başkalarının başarısını tebrik etmiyor ve önemsemiyor dikkate almıyor gibi gösteriyor kendini fesat bir kıskançlık söz konusu oluyor dolayısı ile başarılarınızı insanlara gösterin gurur duyun geldiğiniz yeri çıktığınız basamakları unutmayın hatırlayın ve hatırlatın.

Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Olmak İçin Bunları Yaparsanız Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam Sürersiniz.

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir