Oje Sürme Teknikleri ( DEĞİŞİK YÖNTEMLER )

Bir çok kadının önem verdiği elleri ve ayakları için olmazsa olmaz şeylerden biriside manikür pedikür ve parmaklara yapılan ojelerdir. Öncelik olarak sizlere çok bilinmeyen ancak çok önemli olan tekniklerden bahsedeceğim. Eğerki oje sürmekte başarılı değil ve sürekli olarak bozuyor yada istediğiniz gibi süremiyorsanız kesinlikle bu teknikleri dikkate almalısınız.

Oje seçimlerinizi iyi bir şekilde yapın ve tırnağınızın kendi rengini beğenmiyorsanız kapatabilecek ürünler tercih edin. Çok fazla fırça darbesi uygulamayın en fazla 3-4 fırçada işinizi bitirmeye çalışın çünkü ne kadar çok fırça darbesi uygularsanız o kadar ojeniz bozulacak ve istediğiniz görünümü yakalamakta git gitde zorlanacaksınız. Oje sürme işleminiz bittikten sonra kesinlikle cila sürmeyi unutmayın bu sayede ojeniz çok derin darbeler almadığı sürece bozulmayacak sadece üzerindeki cila etkilenecektir.

Ojelerinizi kesinlikle sıcak yerlerde tutmayın sıcak ortam yada güneş görmesi durumunda orjinal kıvamından uzaklaşacaktır ve ojeniz kalınlaşabilir oje kalınlaştığı zaman bir damla kadar az bir miktar aseton ojenin içine dökebilirsiniz bu sayede inceltme işlemini sağlayabilirsiniz bu işlemi çok fazla kurumuş oje fırçasınada uygulayabilirsiniz böylelikle oje fırçanız açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir