Kitantik.com:Mezatın Yeni Adresi

Kitantik.com:Mezatın Yeni Adresi

En kısa anlamıyla açık artırma yoluyla satış anlamına gelen mezat, üzerine teklif yapılan ürüne en yüksek teklifi yapan kişinin o ürüne sahip olması ile sonlanır. Geleneksel mezatta, bir salonda toplanan katılımcılar mezat öncesi ürünleri inceledikten sonra, önceden belirlenen artırma aralığı kriterlerine uyarak bayrak kaldırma şeklinde pey vermeleri sonrası en yüksek teklifi veren kişi ürünün sahibi olur. Daha yeni bir konsept olan online mezatta ise süreç benzer şekilde ilerler, ürünler belirli bir süre pey alımına açık olur ve katılımcılar seçtikleri ürünlere pey verirler. Bu süreçte ortadaki ürüne en fazla ne kadar vereceğini kararlaştırmış olan katılımcılar sırayla tekliflerini arttırmaya devam ederler ve en yüksek teklifi veren ürünün sahibi olur. İki mezat arasındaki bir diğer benzerlik, pey veren katılımcının o tekliften sorumlu olmasıdır, pey güvence anlamına da gelir.

Online müzayedenin gelenekselden farkı da isminden belli olduğu gibi, aynı salonda bulunmayan insanların internet üzerinden aynı ürünlere pey verebilmesidir. İşte burada kitantik.com devreye giriyor. 2. el kitapların, antikaların ve efemeraların bulunduğu mezatta açılışın hangi fiyatta yapıldığı, mezatın ne kadar vakti kaldığı, ürünün durumu, hangi seneden kalma olduğu, satan dükkânın hangisi olduğu, satan dükkânın puanı ve kullanıcı yorumları gibi birçok bilgiye tek sayfadan ulaşılabiliyor. Bu da geleneksel mezattan farklı olarak satıcı yer hakkında daha bilgili olmamızı sağlıyor.

Kitantik.com’da her gün eklenen değişik ürünlere teklif verirken, belki de normal yaşantınızda hiç karşılaşmayacağınız nadir bir kitaba, sevdiğiniz bir kitabın ilk baskısına veya imzalı haline denk gelme olasılığına sahip oluyorsunuz. Yalnızca kitap da değil, evinizin tüm havasını değiştirecek antika bir saat, lamba, halı ya da başka bir objeye, geçmiş zamanları hatırlatacak bir takvim yaprağına ya da ilginç bir pula yine sitede dolanırken rastlayabiliyorsunuz. Siz de kitantik.com mezatlarını ziyaret ederek birbirinden değerli, eski ürünlerle tanışabilirsiniz. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir