Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Bu sıralar sıkça duyduğumuz karbon peeling, cilt sorunlarının birçoğu ile savaşır ve yepyeni bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Karbon peeling nedir, ne işe yarar, zararları var mıdır, aklınızdaki tüm soruları bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, uzman dermatologlar tarafından cildin yenilenmesi ve ciltte meydana gelen lekelerin tedavisinde lazer teknolojisi kullanılarak yapılan bir profesyonel peeling türüdür.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Lazer öncesi lazerin etkinliğini arttırmak için cilde karbon solüsyonu sürülür ve ortalama 15 dakika bekletilir. Cilt solüsyonu emdikten sonra ortalama 30 dakika süren seanslarda lazer atışları ile cildin en üstündeki deri karbon yardımıyla buharlaşır ve kalkar, böylece cilt tabakası temizlenir.

Ne İşe Yarar?

Karbon peeling tedavisi ile cilt gözenekleriniz temizlenir, akneler ve lekeler yok olur, yaşlılık belirtileri yok olur, cilt parlaklığını ve sağlıklı görünümünü kazanır ve cilt yağı dengelenir. Kısaca cildinizin ihtiyacı olan her şeyi karşılar.

Zararlı mıdır?

Uygulama günlük yaşantınızı herhangi bir şekilde etkilemez, ilk uygulama sonrası ciltte pembeleşme olabilir ama o da geçicidir. Zararsız olan uygulamanın tek olası yan etkisi sivilce oluşumudur, cildin yağ dengesi ile oynandığı için bu beklenen bir durumdur ve akne ile de savaşan bir tedavi olduğundan tedavi bitiminde pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Tüm bunları düşünürken karbon peelingin hafife alınmaması gereken bir uygulama olduğunu aklınızdan çıkarmayın, zararsız ve neredeyse yan etkisiz bir uygulama olan karbon peeling kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir