Kadınlar İçin İmkansız Diye Bir Şey Yoktur, İlk Adımı Atmak Önemli!

Kadın Geek! olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun! diyerek konuya giriş yapmak istiyorum.

Geçtiğimiz aslında çokta uzak olmayan 2000 yıl’ı öncesine kadar kadınların yaptıkları tüm işlerde daha başlamadan başarısız olarak görüldükleri önyargı’ya sahip insanların olduğu hatta bu önyargılar’a kadınların bile kapıldığını söylemek mümkündü.

Türkiye’de kadınlar birbirleri ile destek içerisinde olmazken diğer ülkelerden ve yatırımcı kişilerden özellikle’de erkekse destek vermelerini beklemenin bir mantığı yoktu.

Kadınlar için yapılamaz bir şey yoktur bir insan evladının yapabileceği neredeyse herşeyin üstesinden gelebilir hatta daha fazlasını yapabilecek sabır, özgüven ve azim’e sahiptir kadın!

Önemli olan yapılacak işlerde ne olursa olsun bu gün ev hanımlığı bile iş olarak görülüyor herkesin yapabileceği bir şey değil zor zanaat ev yönetmek, ev yönetmek demek sadece maddi imkanlar sunmak demek değil muhasebesini tutmak organize etmek ve saymakla bitmeyecek diğerleri.

Bu yüzden kadınlar bir şey yapmadan önce yapacağı şeyi düşünüp ilk adımı atmakta zorlanmaktadır.

Bir işe giriş yaptığında ise kesinlikle peşini bırakmaz sonuçları ne olursa yaptığı işi eseri olarak gördüğü için iyi yada kötü gözlemlemek gerçeklerle yüzleşmek ister kadın güçlüdür, korkak değil!

Tüm kendini geliştiren kadın olduğu için ezilen, susan değil emek veren kendini geliştiren, yetiştiren zülme uğraşmış ancak yılmamış başkasının eline bakıp hazıra konmamış kadınların kadınlar gününü kutluyorum.

Cesaretli olun kendinize imkan yaratın beklemeyin kendiniz için ilk adım’ı atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir