Kadın Sağlığı İçin Genital Estetiğin Önemi

Kadınlar dış güzelliğine oldukça önem vermektedir, ayrıca dış güzellik için yüklü miktarda para vermekten çekinmezler. Böylece vücudun neredeyse her yerine yapılan estetik operasyonlar ile daha güzel olmak amaçlanır. Ancak bazı estetik ameliyatları vardır ki görsellikten ziyade sağlık için yapılmaktadır, işte bu işlemlerin başında genital estetik operasyonu geliyor. Son yıllarda en çok tercih edilen ve ilgi gören operasyon genital estetik, vajina bölgesine yapılan operasyonların tamamına verilen genle isim olarak bilinmektedir.

Genital Estetik Nedir?
Konuyu biraz daha açacak olursak; bu operasyonların temel amacı doğumdan sonra genital bölgede oluşan sarkma, vajina yapısındaki kötü görünüm ve kalıcı esnemeleri ortadan kaldırarak kişiye hem fiziksel hem de psikolojik yönden destek vermektir. Örnek verecek olursak doğum sırasında bebeğin çıkması için atılan kesikler kişiye oldukça fazla rahatsızlık verebiliyor. Bir diğer işlem de rektumdaki sarkmaları düzeltmektir. Rektum anüsten önce bağırsakların son kısmına verilen addır. Bu bölgenin sarkma yapması idrar tutamama, cinsel işlev bozukluklarına neden olabilir.

Genital estetik karşılaşılan bu sorunların çözülmesinde tercih edilebilecek tek yoldur. Operasyonlarda uygulanan yöntemler de ağrısız ve acısız olmaktadır. Ameliyat sonrasında kadın daha iyi görünüme sahip olduğundan emin bir şekilde kendini daha iyi hissetmektedir.

Genital estetik hakkında merak edilenler için tıklayın

Vajina estetiğinde kadınlar en çok labioplasti ameliyatını tercih ediyor, genital bölgede sarkmalardan rahatsız olanlar için uygulanan bu işlemle özellikle doğum sonrası deformasyonların giderilmesi hedefleniyor. Lokal yada genel anestezi altında uygulanan bu ameliyat fiyat olarak da diğerlerine göre daha uygun.

Diğer Genital Estetik Ameliyatları
Klitoral Hudoplasti
Vajina Daraltma
Genital Bölge Beyazlatma
Büyük Dudaklara Dolgu / Küçültme
Kızlık Zarı Onarımı

myra estetik genital estetik merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir