Giysilerin renginin ruh halimizi etkilemesi mümkün mü?

Giysilerin renginin ruh halimizi etkilemesi mümkün mü? İngiliz psikologlar, ruh halini etkileyen duygusal bir güç olduğunu söylüyorlar. Renk uyumu karıştırma boyalarının ihlali ya da belli bir renk eksikliğinden duyulan mutluluk, çalışma kapasitesi, başarı, dikkat, iştah, sağlık gibi… Dengelemenin yeniden düzenlenmesi, örneğin uygun kıyafetler giyerek, rengin eklenmesi veya saklanması ile sınırlıdır.

Renk muamelesi metotları, Eski Doğu’daki milenyumdan beri bilinmektedir. Renk terapisi çeşitli sağlık sorunlarına başarıyla uygulandı. Empiristler, renklerin aslında insan vücudundaki tüm organların ve sistemlerin kontrolüne izin verdiğini ve insanların davranışlarını “dikte ettiklerini” bulmuşlardır. Belli bir renge olan tercihimiz yaş, coşku, coşku, karakterdeki değişimlere bağlıdır. Gökkuşağının renkleri herkes tarafından farklı şekillerde algılanıyor.

SARI RENK güneşi sembolize eder. Vücudun ve zihnin esnek olmasını sağlar. Ruh iyileştirici ve aktif hale getirme özelliğine atfedilir. Temel duyguları – sevinç ve mutluluğu etkiler. Sarı enerji , sindirim sistemi ve kas iskelet sistemi için gerekli koşulları sağlar. Sarı boyanın tükenmesi, meslektaşları ve arkadaşları arasındaki ilişkide başarısızlığa yol açabilir; iş kaybetmek; kariyer gelişimi için; kıskançlık, intikam ve aldatmanın kilidini açmak için. Tüm bu sakıncaları önlemek için, duyularımızı güneş ışığıyla doyurmak yeterlidir. Veya – parlak tunik veya bluz giyeriz.

TURUNCU RENK direkt kan damarlarını, idrar sistemini, bağırsakları ve deriyi etkiler. Onları pürüzsüz ve aynı zamanda daha kararlı hale getirir. Turuncu enerjinin temel işlevi aile (ve dolayısıyla çocukların doğumu ve getirilmesidir). Orange şehvet, zevk ve cinsellik sembolize eder. Bu bar sıkıntısı aile sorunları ile kendini göstermektedir. Yavaş yavaş güzel ve sevgi dolu insanlar tiran ve işkenceci olurlar. Ve cilt kirli bir turuncuya benziyor. Bu acıdan kaçınmak için turuncu bir renkle “doldurmak” gerekir. Bir giysi – ve sevgi ve uyum dengesini yeniden kazanacağız. Turuncu renklendirme gençleşir, görünümü iyileştirir, bir kişi çekici hale getirir.

KIRMIZI RENK sağlık, fiziksel güç, dayanıklılık, istikrar, güven sağlar. Bu dünyada hayatta kalmak için gerekli olan her şey budur. Bağışıklık sistemini etkiler ve sinir sistemini “harekete geçirir”. En önemlisi ile başlarız – kırmızı kan hücreleri (kanın ana bileşeni). İyi gelişmiş kırmızı enerjiye sahip insanlar mutlu, sportif, aktif. Eğer bu “yaşam için susama” söndürmezse, saldırganlığa girer. Zamanla, hayattan sonsuza dek mutsuz olur ve her zaman rahatsız olur. Çeşitli hastalıklar eşlik eder ve çoğu zaman ürogenital sistemi etkiler; sinüzit, kronik yorgunluk var. Kırmızı doygunluk, sağlığımızı ve benlik saygımızı, canlılığımızı ve konsantre olma kabiliyetimizi, kaçınılmaz olarak ve son başarılarımızı …

Sarı, turuncu ve kırmızı renkler sıcak renklerdir – vücudun enerjisi. En sıcak turuncu-kırmızı renktir. Ruhun enerjisi yeşildir. Biraz kırmızı, turuncu ve sarı olmaması YEŞİL RENK için telafi eder . Ama tamamen değil. Gerektiğinde yağları “yağ” edebilir, ama bu işleri düzeltmez. Yeşil enerjinin asıl amacı sevgi – bazı insanlar için sevgiler, genel olarak insanlar için sevgiler, ülke için sevgiler, Tanrı sevgisi, evreni sevmektir. Temel duyguları etkiler – heyecan ve neşe. Bir kişi etrafındaki dünyayı algıladığında, hakaretler ağzından gelir. İletişim kurdukları herkesi incitiyor. Yeşil boya tükenmesi, göğüs, bronşit veya kardiyovasküler hastalık hissine yol açar. Güven duygusu, düşüncelerimizi ifade etme kabiliyetimiz, yaratıcı becerilerimiz ve en önemlisi, insanlarla olan sevgi ve anlayış, duyularımızın yeşil bir çubukla doymasıyla mümkündür. Ya da – yeşil elbiselerimizi üstüne koymak için.

Düşüncelerin ve duyguların sözelleştirilmesi, düzgün ve sakin bir ifadenin düzenlenmesi, mavi enerjinin iyi işleyişinin bir işaretidir . Sözde soğuk renkler MAVİ RENK yüzündeki barışı kesiyor. Kendimizi, irade, azim, kararlılık ve inançla bağışlar. Bilgiyi sembolize eder. İyi gelişmiş mavi enerjiye sahip insanlar kendilerini ve başkalarını nasıl kontrol edeceklerini bilirler. Bunlar, içgörü ve fikirlerle dolu insanlar “ascetikleri” dir. Bu renk eksikliği iletişim engeller. Boğazda bir topak sıkışmış gibi. Bu tahrişe, öfkeye, hatta gözyaşlarına neden olabilir. Konuşmasız kelimeler ve düşünceler ile mavi adamın görüşlerini empoze etmesinin kötüye kullanılması depresyon ve saldırganlığa yol açabilir. Ayrı ayrı fizyolojik olarak, mavi boya bağışıklık sistemi için “sorumludur”. Toksik maddeleri nötralize eden ve virüslerin ve mikropların giderilmesinde rol oynayan immünoglobulin proteinlerinin büyümesini ve oluşumunu kontrol eder. Eksikliğindeki organizma, bulaşıcı hastalıklara karşı hassastır – bronşit, astım, larenjit; Özellikle, lokomotor sistemi hastalıkları, sırt ağrısı, siyatik, çeşitli alerjiler ortaya çıkar. Mavi renklendirme, ruhun ve bedenin uyumlu çalışmasını geri yükler; Yaratıcı mutluluk, bilgelik ve düzen dalgaları ile yüzer.

VIOLET’S RENK , bilgelik ve akıl, maneviyat ve geniş algı verir. Yüce bilinci, kutsal ve kozmik fikirleri üretebilme yeteneğini, evrensel bilgi, ışık ve evrensel sevgiye şef olmanın eşsizliğini iletmekten sorumludur. Mor enerjinin temel amacı, şeylerin özünü anlamak, sezgi, içgörüdür. Menekşe rahatlatıcı bir şekilde hareket eder, iç dengeyi güçlendirir, zihinsel süreci harekete geçirir.

Ben sadece BEYAZ RENK – masumiyet ve ROSE RENKLİĞİ – romantizm, olgunlaşmamışlık anlamını paylaşacağım .

COFFEE COLOR‘a gelince, sarı, mavi ve kırmızıdan oluşan başarılı bir alaşımdır. Dünya ve doğa ile güçlü bir bağlantı gösterir.

Kombinasyonlar söz konusu olduğunda, renklerin, tabii ki, renk radyasyonu taşmamasına dikkat ederek, birleştirilmesi mümkündür. Gölgelerle, soğuk boyalar ısınırdı (örneğin sarı-yeşil mavi-yeşilden daha sıcaktır). Sarı ve mavi kombinasyonunda uyum için sarı daha az olmalıdır. Yeşil kırmızı renge kaybolur. Aydınlatma, karanlık gölgeleri gölgedeki ışık gölgelerinden daha yoğun yapar …

Mutlu ol ve tüm dünya seninle mutlu olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir