Etkileyici ses tonu ile konuşmak için farklı yöntemler

Genelde bir konuşma salonunda yada bir etkinliğe katıldığınızda birden fazla insana sesleniyorsanız daha etkili olmanız gerekmektedir. Eğerki erkek arkadaşınız yada kocanıza daha etkileyici bir ses konu ile seslenmek istiyorsanız ve onlara söylediğiniz şeylerde etkili olunmasını sağlamayı düşünüyorsanız bu vereceğimiz taktiklere dikkat etmelisiniz.

Yediğiniz yiyeceklerde kesinlikle ses tellerinizi nemlendirecek şeyler tüketmelisiniz kuru gıdalar genelde insanlara tarafından tüketilmesi sevilir özellikle patates kızartması, hamburger gibi şeyler tüketiriz ancak ses tellerimize zarar verir ve konuşurken istediğimiz tonu elde edemeyiz.

Asitli içecekler tüketmekten kaçının ve mümkün olduğunca sıcak içecekler içmeye çalışın böylelikle ses telleriniz yumuşayacak ve isterseniz ince isterseniz kalın bir ses tonu elde edebileceksiniz.

Asla yüksek ses tonu ile konuşmayın bu tür konuşmalarda ses hakimiyetinizi uzun konuşma sonucunda kaybedebilirsiniz alışkın olmadığınız vurgulamalar yaptığınız için belli bir süre sonra boğazınız yorulur ve gerçek sesinizi kullanmak zorunda kalırsınız ve böylelikle daha önceki konuştuğunuz ton ve vurguların hiç bir önemi kalmaz.

Sürekli egzersiz yapın konuşmalar yapın ince ve kalın tonlar çıkartmaya çalışın ve sesinizi kaydedin size uygun olan ses tonunu bulup o şekilde konuşmacı olduğunuz yerlerde o tonu kullanın.

Only registered users can comment.

  1. Ne yalan söylim denediklerim arasında en iyisi buydu sürekli bakıyoduk da adam akıllı bişey bulamıyoduk arkadaş sonunda çıktı karşıma

  2. Tonlama ve düzgün ifade ile insan hayatında oldukça şey değişiyor. Bunlardan bir tanesi de insanları etkileme sanatı.

  3. Bende bi kac tavsiyede bulunmak istiyorum sesinizin dikkat cekmesini istiyorsaniz gür ve net konusun hışıltı cikmayacak şekilde. Gür demisken bağırmayın herkes sizi duyabilsin ve konuşurken kesinlikle ne soylediginize emin ol bos muhabbet her zaman sıkar

  4. işin başında yüksek sesle konuşmamak geliyor belirttiğiniz gibi. Egzersiz yapmak çok fayda sağlayacaktır. Bir süre sonra oturuyor zaten. Egzersiz yapmalarını tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir