Doğum Sonrası Olabilecek Bazı Komplikasyonlar

Ne yazık ki, doğum sonrası dönemde, bir hekimin müdahalesini gerektirebilecek durumlar bazen yaşanmaktadır. KadinGeek.com olarak sizlere bu konu ile ilgili bazı önerilerde ve tavsiyelerde bulunacağız. Durumunuza dikkat edin, doğumdan en az 1 hafta sonra vücut ısınızı ölçün.

Çünkü hemen hemen tüm doğum sonrası komplikasyonlara artmış sıcaklık eşlik ediyor.

Endometrit sırasında (uterus iltihabı), vücudun vücut ısısı yükselir. Hastalık sırasında, sıcaklık yavaşça yükselir ve şiddetli formlarda sıcaklık 40 – 41 ° C’ye çıkar. Sıcaklığın artmasına soğuk algınlığı, titreme, baş ağrısı eşlik eder. Postpartum dönemde, çoğu kadında ateşte önemli bir artış olduğu ve süt gelişini bildirdiği de not edilmelidir. Bu dönemde, çoğu kadının da genel bir zayıflığı vardır. Onları tanıyor olsanız bile, vücudunuzdaki küçük değişiklikler hakkında doktorunuzu bilgilendirin! Sıcaklıklar evinize yazılınca ortaya çıkarsa derhal doktorunuza başvurun!

Endometrit, karın alt kısımlarında ağrı ile eşlik eder. Emzirmenin erken evrelerinde çocukluk birikimi ile ilişkili ağrının aksine, endometritik ağrı kalıcıdır.

Endometritte, cinsel yolla bulaşan organların doğumu doğum sonrası dönemde değişir. Postpartum dönemden sonraki ilk 2-3 gün içinde bu salgınlar kanlı ve daha şiddetli hale gelir ve daha sonra miktarları azalır ve şeker ilk önce kahverengiye kesilir ve daha sonra 6-8 hafta sonra sarımsı renkle kesilir. Bu endometrit sırasında, bu dislokasyonlar daha uzun ve daha kanlıdır. Çoğu durumda, kötü ve bazı durumlarda yeşilimsi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir