Cildinizi Beyazlatmak İçin Etkili 2 Yöntem

Doğal cilt bakımı bir çok kadının merak ettiği ve çeşitli tarifler üzerinden cildini güzelleştirmeye çalıştırdığı bir durumdur. Cilt tonundan memnun olmayanlar veya cilt rengini açmak için uygulanan en etkili yöntem ise pirinç maskesi ve pirinç suyudur. Asya ülkelerinde geleneksel olarak kullanılan ve cildi beyazlatma, ölü hücreleri yok etme ve cildin kaybettiği enerjiyi geri kazandırma gibi bir çok faydaları bulunan pirinç maskesini evinizde yapmanız mümkün.

Ev Yapımı Pirinç Maskesi Tarifi İçin Tıklayın

Özellikle Japon ve Çinlilerin tenlerinin ne kadar beyaz olduğunu biliyorsunuz, işte bunun en büyük sırrı uyguladıkları pirinç maskesidir. Sadece gıda olarak değil cilt maskesi olarak da kullanılan pirinç taneleri cildin pigment dengesini düzenleyip renk farklılıklarını gideriyor. Bal, süt ve pirinç ile hazırlanan bu tarif ise gerçekten etkili ve cilt için her hangi bir zararı bulunmuyor. Yoğunluktan dolayı evde bu tür karışımlar yapamayanlar için ise bir alternatif yöntem daha var, oda arnavut kremi.

Başta balkan ülkeleri olmak üzere tüm dünyada aklık kremi olarak bilinen ve cildin renk tonlarını düzenlemeye yarayan arnavut kremi içerisindeki bileşenler sayesinde cildiniz için oldukça faydalıdır ayrıca cilt pigmentlerini açarak daha parlak ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Çoğu aktar, market ve doğal ürünler satan mağazalarda bulabileceğiniz arnavut kreminin kullanımı ve hazırlanışını öğrenmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir