Bacaklardan Kilo Vermek İçin Önemli İpuçları

Bacaklardan Kilo Vermek İçin Önemli İp Uçları

Orantısız yağlanma   sağlık bakımından sorunlara neden olabilir.  Bacak bölgesinde olan aşırı yağlanmaları gidermek için beslenme önemlidir.

Kilo Vermeden Önce Hedef Belirleyin

Bölgesel zayıflama için   genel bir kilo verme hedefi olmalı ve antrenmanlarla bacaklara odaklanılmalıdır. Eğer başka bir bölgeden  kilo kaybı isteniyorsa da aynı şekilde  bu alana odaklanılmalıdır. Bölgesel zayıflama   istenen alan için  önceden hedef belirlenmeli ve buna göre hareket edilmelidir. Bacaklar da en yaygın şikayet edilen alanlar olduğu için buna yönelik çalışma yapılabilir. Bu açıdan ilk önce motive olmalı ve kendinizi inandırmalısınız. Çünkü hedefiniz net olmazsa ve bir amaç olmazsa, bölgesel zayıflama  da olmaz. Bu noktada sabırlı olmak büyük önem taşır. Sabırla aynı hareketler ve beslenme düzeni sürdürülmelidir. Yani kısa sürede hemen incecik bacaklar biraz hayal ürünü olacaktır. Ama şişliği gideren uygulamalar yapılabilir.

Düzenli Spora Alıştırın

Kendinizi düzenli olarak spora alıştırmak,  bölgesel zayıflama  isteyen kişiler için uzun vadede her yeri olumlu etkileyen sonuçlar sağlayacaktır.  Hem genel spor hem de özellikle bacaklara yönelik bölgesel zayıflama  hareketleri yapabilirsiniz.  örneğin uzun yürüyüş etkili bir yöntem olabilir. Koşu, bisiklet, yüzme bacak kaslarını etkili şekilde çalıştıran spor türleridir. Kendi sevdiğiniz türleri bulartak belli hareketleri yapabilirsiniz. Tabi bu hareketleri rutine dönüştürmezseniz  sonuç almak zorlaşacaktır. Rutin ve iyi motive olmak en önemli etkenlerdir.

Bol Su İçin

Bölgesel zayıflama   için rutin ödem atımı ve tuvalete çıkmanızın normal seyretmesi gerekmektedir.  Düzenli olarak su içmek, günde 2- 2,5 litre almak ihtiyacınızı karşılar.   Ayrıca hareketli dönemlerde bu su miktarı biraz daha artabilir. Arada bir limon ekleyerek toksinlerden de arınabilirsiniz.

Şekeri En Aza İndirin

Kilo aldıran en temel maddelerden biri enerjiye çevrilmeyen ve yağ deposuna  dönüştüren şekedir. Şekeri olabildiğince azaltmak ve alınan kaynakları doğallaştırmak önemli bir durumdur. Bu da alışkanlıklarınızı değiştirmek anlamına gelir.  Meyveden şekeri almaya başlayarak bölgesel zayıflama sürecinize büyük katkı sağlamış olursunuz. diğer türlü alınan şekerlerde de enerjiye çevrilmesi sağlanabilir.  Örneğin  bir saat sonra kana karışıp  enerji olacağından bu sürede hareketi artırabilirsiniz.

 

Öğünleri Renklendirin

Bölgesel zayıflama   isteyen ve bacaklardan yağ eritmek isteyen kişilerin mutlaka beslenmede sağlıklı ve glisemik indeksi düşük yiyecekler alması gerekir.  besinlerde renkleri çoğaltarak daha eğlenceli diyet yapılabilir. Ayrıca hazır ve yüksek kalorili öğünlerden kaçarak da bölgesel zayıflamayapılabilir.  Tüm bacakları inceltme sürecinde  ölçerek hareket edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir