Adet Döneminde Migren Ağrıları İle Baş Etmenin Yolları

Hormonlara bağlı olarak tetiklenen migren ağrısı adet dönemlerimizin korkulu rüyası diyebiliriz. Şiddetli baş ağrıları keyfimizi kaçırabiliyor aynı zamanda sosyal yaşamımızı dahi etkileyebiliyor.

Bir doktor tavsiyesi olmasada yinede işe yaradığı bir çok kadında görülmüştür. 3 ay boyunca günde 600 mg magnezyum takviyesi alan kadınlarda yüzde 41.6 oranında ağrı kesintisi görülebiliyor ilk olarak 200 mg ile başlanması tavsiye edilmekte sonraki haftalarda arttırım sağlanabilir. Ton balığı ve somon gibi yağlı balıkları tüketmeye başlayın yada 1-2 gramlık balık yağı takviyeleri alabilirsiniz.

Kanama sonrasında ikinci evrede migren tetikleniyorsa Demir Takviyesi alın Günde 150 ila 300 mg Koenzim takviyesi almak büyük oranda adet dönemindeki migren ağrılarındaki atağı yüzde 50 oranında düşürebiliyor. 3 ay boyunca 400 mg dozunda B2 vitamini takviyesi alabilirsiniz aynı şekilde buda yaşanabilecek migren ataklarını yüzde 40 oranında düşürüyor. Spor ve egzersiz yapmak stres ve sıkıntıların azalmasına yardımcı olacaktır böylece hormon dengeleri bozulurken bir yandan stresi azaltıp rahatlamanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir